..., kuluvad kindlasti ära mitmed veebilehed. Näiteks Eesti Instituudi poolt hoitav ja arendatav veebientsüklopeedia Estonica (http://www.estonica.org/) on nüüdsest uues, ilusamas kuues ning ka inglise ja vene keeles. Kui tarvis üldist infot Eesti (riigi, looduse, kultuuri, majanduse jne) kohta, siis Estonicast saab selle kõik lihtsa vaevaga kätte. Soovitan soojalt.
Hiljuti sai Eesti Instituudil valmis ka kultuuriportaali http://www.kultuur.info/ uus versioon, mille oluliseks osaks on Kultuuri Teejuht (http://teejuht.kultuur.info/). Teejuhi eesmärk on juhatada teed Eesti kultuurimaastikul: tuua kultuuriorganisatsioonid ning olulised veebiressursid ühte portaali, tutvustada neid välismaailmale, soodustada kontaktiloomet Eesti ja välismaiste kultuuritegijate vahel.
EAS kureerib sellist Eesti turundamise abimeest nagu http://tutvustaeestit.eas.ee/ - seal on tasuta fotosid ja videosid, palju fakte Eestist, aga ka Eesti turunduskontseptsioon. Samuti EAS-i poolt veetav võrguvärav http://estonia.eu/ tutvustab end kui "official gateway to Estonia".
Soome suunal tutvustustööks on abiks http://www.maatieto.net/viro. Kindlasti on kasu ka ajutistest, kindlate projektidega seotud võrgukülgedest, nagu nt Kultuuripealinna veebist http://www.tallinn2011.ee/est või laulu- ja tantsupeo blogist http://tobreatheasone.wordpress.com/.
Mõistagi pole see sugugi ammendav ülevaade Eestit tutvustavatest veebilehtedest. Ning loomulikult on oma koht ka traditsioonilistel paberväljaannetel. Üks mõjukamaid neist on näiteks National Geographic, mis samuti Eestit mitme pikema artikliga tutvustanud. Esmakordselt sai see teoks ilmselt detsembris 1939, kui Lätist pärit baltisakslane, USA-sse siirdunud Irina Ungern-Sternberg (hiljem ka Irene Myer) kirjutas loo Estonia: at „Russia’s Baltic Gate“. Seal on muuhulgas kirjas: "Väike Tallinna linn toetab koos valitsusega Estonia ooperimaja. Iga nelja aasta tagant aga koguneb pealinna spetsiaalsele väljakule üle Eesti kuni 17 000 inimest laulma. Kui tuhanded eestlaste hääled ühinevad, et laulda rahvalaule, mis sündinud Põhjala pilvedest ja külmast, võib tunda jõudu, mida need inimesed kannavad. See on tahe pigem kannatada kui alistuda. See on rahvuslikku vaimu esile toov Eesti hääl – sügav, kannatlik ja lootust täis." (vt Pealinn, 26.04.2010)
Järgmine National Geographic'u käsitlus, „Return to Estonia“, ilmus aprillis 1980, autoriks Priit Vesilind. Temalt ilmus veel artikkel Balti rahvastest „The Baltic Nations“ novembris 1990. Balti regioonist pajatas National Geographic ka maikuus 1989.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment